III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

19.04.2014

Miejsce: Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie
Wykonawcy: Mateusz Rzewuski – organy, Zespół Muzyki Dawnej IL Tempo (Warszawa)

Mateusz Rzewuski

Mateusz Rzewuski

Zespół Muzyki Dawnej IL Tempo

Zespół Muzyki Dawnej IL Tempo

Program:

1. Giovanni Girolamo Kapsberger (ca 1580 – 1651) –
– I Toccata in d moll na lutnię.
2. Aldebrando Subissati (1606-1677) –
– Sonata XV in a.
– Sonata IX – Ave Virgo (na 25.XI – św. Katarzyny in G.
ze zbioru Sonate per violino solo e basso continuo [1675-1676].
3. F. Couperin (1668-1733) – Messe pour les Paroisses: Offertoire sur le Grand Jeux.
4. H. I. Fr. von Biber (1644-1704) –
– X sonata – Ukrzyżowanie – z Sonat Misteryjnych (Różańcowych) [1676] in g, na skrzypce solo i basso continuo .
5. O. Messiaen (1908-1992) – Les Corps Glorieux:
– II. Le eaux de la Grace.
– VI. Joie et clarté des corps glorieux.
6. Aldebrando Subissati (1606-1677) –
– Sonata XII – Crucis vox (na 4.X – św. Franciszka) in F.
– ze zbioru Sonate per violino solo e basso continuo.
7. C. M. Widor (1844-1937) – 6. Symfonia organowa g-moll op. 42, I. Allegro.
8. H. I. Fr. von Biber (1644-1704) –
– Passacaglia c-moll .
– Sonata VI z 8 Sonatae a Violino Solo [Salzburg 1681] połączona z jej opracowaniem na lutnię solo [z XVII wieku].

10.05.2015

Miejsce: Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawcy: Ján Vladimír Michałko (Bratysława) – organy, Juraj Bartoš (Bratysława) – trąbka

Ján Vladimír Michałko

Ján Vladimír Michałko

Juraj Bartoš

Juraj Bartoš

Program:

1. Benedetto Marcello – Koncert c mol pre trúbku a organ.
2. Johann Gottfried Walther – Jesu meine Freude, LV 2.
3. Johann Christian Heinrich Rinck – Prealudium und Fuge No. 12, op.55.
4. Tomaso Albini – Adagio pre trúbku a organ.
5. Theodor Grünberger – Orgelmesse Nr.4: Praeludium – Fugetto – Offertorium – Sanctus -Unter der Wandlung – Prealudium minore.
6. Max Reger – Melodia (z 3 kusov pre trúbku a organ).
7. Sigfrid Karg-Elert – Nun danket alle Gott.
8. Georg Friedrich Händel – Suite in D pre trúbku a organ.

31.05.2015

Miejsce:Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawcy: Michal Novenko (Praga) – organy, Magdalena Witczak (Gdańsk) – sopran

Michal Novenko

Michal Novenko

Magdalena Witczak

Magdalena Witczak

Program:

1. António Correa Braga (XVII w.) – Batalha de 6. Ton (organy solo).
2. Alessandro Stradella (1639-1682) – Pieta Signore.
3. Antonio Vivaldi (1678-1741) – Domine Deus – Gloria.
4. Dietrich Buxtehude(1637-1707) – Preludium, Fuga i Ciaccona C-dur (organy.solo).
5. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Mein gläubiges Herze – Pfingskantate BWV 68.
6. Georg Fridrich Händel (1685-1759) – How beautiful z Oratorium Mesjasz.
7. Johann Sebastian Bach(1685-1750) – Preludium i fuga C-dur BWV 545 (organy.solo).
8. Michał Żebrowski (1702-1770) – Quia fecit mihi magna z Magnificatu.
9. Giulio Caccini (1551-1618) – Ave Maria.
10. Padre Davide da Bergamo (1791-1863) – Elevazione (organy.solo).
11. Gabriel Fauré (1845-1924) – Pie Jesu z Reqiuem op. 48.
12. Michał Novenko – improwizacja finalowa (organy solo).

21.06.2015

Miejsce: Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawcy: Hayo Boerema (Rotterdam) – organy, Robert Bachara (Wrocław) – skrzypce barokowe

Hayo Boerema

Hayo Boerema

Robert Bachara

Robert Bachara

Program:

1. Nicolaus Bruhns (1665-1697) – Praeludium in G.
2. Arcangelo Corelli (1653-1713) – Sonata op. 5 nr 1 D-dur.
3. Heinrich Ignac Franz. von Biber (1644-1704) – Sonata e-moll.
4. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Kyrie Gott Vater in Ewigkeit, BWV 669.
– Christe aller Welt Trost BWV 670.
– Kyrie Gott, Heiliger Geist BWV 671.
5. Georg Muffat (1653-1704) – Sonata a Violino Solo.
6. Thomas Baltzar (1630-1663) – Dyminucje ze zbioru Johna Playforda “Division Violin”.
7. Hayo Boerema (*1972) – Improwizacja.

19.07.2015

Miejsce: Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawcy: Bartosz Jakubczak (Warszawa) – organy, Paweł Kowalewski (Warszawa) – tenor

Bartosz Jakubczak

Bartosz Jakubczak

Paweł Kowalewski

Paweł Kowalewski

Program:

1. Nicolaus Bruhns (1665-1697) – Preludium e-moll (Wielkie).
2. Johann Sebastian Bach (1685-1750) –
– Deposuit potentes z Magnificat BWV243.
– Bist du bei mir z Schemelli Gesangbuch BWV 508.
3. Johann Sebastian Bach (1685-1750)/Marcel Dupré (1886-1971) –
– Sinfonia z kantaty Wir danken dir, Gott, BWV 29.
4. Johann Sebastian Bach (1685-1750) –
– Halleluja Staerk und Macht z kantaty Wir danken dir, Gott, BWV 29.
5. John Stanley (1712-1786) – Voluntary in a.
6. Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) –
– Ave verum corpus.
– Fantazja f-moll KV 608.
7. Georg Friedrich Händel (1685-1759) –
– Ev’ry valley z oratorium Mesjasz.
– Ombra mai fu z opery Xerxes.

23.08.2015

Miejsce: Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawcy: Michał Markuszewski (Warszawa) – organy, Jan Pentak (Lubeka) – organy

Michał Markuszewski

Michał Markuszewski

Jan Pentak

Jan Pentak

Program:

1. Dietrich Buxtehude (1637- 1707) – Praeludium in a BuxWv 153.
2. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Chorał: “Schmücke dich, o liebe Seele”, BWV 654.
3. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Passacaglia c-moll, BWV 582.
4. Preludium, Adagio i Fuga (improwizacja w stylu barokowym).
5. 5 opracowań chorałowe nt. pieśni kościelnych (improwizacje w różnych stylach).
6. Fresk gregoriański (improwizacja w stylu swobodnym)..
7. Andante cantabile (improwizacja w stylu romantycznym).
8. Fantazja maryjna (improwizacja w stylu romantycznym).

06.09.2015

Miejsce: Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie
Wykonawcy: Andrzej Chorosiński (Warszawa) – organy, Michał Chorosiński (Warszawa) – recytacje

Andrzej Chorosiński

Andrzej Chorosiński

Michał Chorosiński

Michał Chorosiński

Program:

1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Passacaglia c moll, BWV 582.
2. Cesar Franck (1822-1890) – Andantino g moll.
3. Wiersze Ks. Jana Twardowskiego.
4. Luis N. Clerambault (1676-1749) – Suite du secondo ton (5 cześci).
5. Wiersze.
6. Wolfgang A. Mozart (1756-1791) – Rondo in a KV 511.
7. Wiersze.
8. Thodore Dubois (1837-1924) – Toccata G dur.

20.09.2015

Miejsce: Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Wykonawca: Monica Melcova (San Sebastian)

Monica Melcova

Monica Melcova

Program:

1. Jacques Boyvin (1653 -1706 ) – Suite de quatrième ton –
– Grand Prélude à 5 parties – Trio – Dialogue en Récits – Dialogue en Fugue – Petit prelude.
2. Dietrich Buxtehude (1637 – 1707) –
– Przygrywka chorałowa “Von Gott will ich nicht lassen BuxWV 220.
– Magnificat primi toni BuxWV 203.
3. Bert Matter (1937 -*) – Fantaisie sur Von Gott will ich nicht lassen.
4. Monica Melcova (1974 -*) – Improwizacje na tematy podane przez publiczność.
5. Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) – Preludium i fuga G-dur, BWV 541.

Publié dans Festiwal

Archives

Catégories

  • Aucune catégorie